15 sierpnia 2021 roku w uroczystość Wniebowzięcia NMP o godz. 19.00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Wielkiej Woli – Paradyżu odbył się XV Koncert Organowy. Przed publicznością zaprezentowali się: organista Dawid Rzepka oraz zespół Capella Caelestis. Podczas niedzielnego wieczoru nie zabrakło utworów Bacha czy Vivaldiego.
Sponsorami koncertu byli: Robert Telus Poseł na Sejm RP, Marszałek Województwa Łódzkiego; Starostwo Powiatowe w Opocznie; Gmina Paradyż; Ceramika Paradyż; „Promuje łódzkie”; Adam i Anna Tępińscy oraz Stanisław Tępiński.
Powiat Opoczyński, od lat wspierający to muzyczne wydarzenie reprezentował Starosta Opoczyński Marcin Baranowski.
Koncert objęty został honorowym patronatem biskupa radomskiego Marka Solarczyka. Wydarzenie medialnie wsparli : Portal Diecezji Radomskiej, „Gość Niedzielny” i Radio Plus Radom.
Wstępem do koncertu organowego było wręczenie przez bp Marka Solarczyka, Biskupa Radomskiego, przyznanego przez Papieża Franciszka Orderu Świętego Grzegorza Wielkiego dla Stanisława Tępińskiego. To najwyższe odznaczenie papieskie, jakie może otrzymać osoba świecka za szczególne zasługi dla Kościoła katolickiego.
Papież Franciszek przyznał Krzyż Wielki Orderu Świętego Grzegorza Wielkiego Panu Stanisławowi Tępińskiemu 16 lipca 2020 r., jednak z powodu epidemii uroczystości zostały przesunięte. I tak ceremonia wręczenia papieskiego odznaczenia odbyła się w niedzielę, 15 sierpnia br., czyli w tegoroczną Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Pan Stanisław Tępiński od początku swojej aktywności zawodowej związany był z branżą ceramiczną; jest współzałożycielem Ceramiki Paradyż. Od wielu lat wspiera przedsięwzięcia samorządów, stowarzyszeń, organizacji oraz instytucji.
Order Świętego Grzegorza Wielkiego (dawniej: „Order Rycerski Świętego Grzegorza Wielkiego”; łac. Ordo Equestris Sancti Gregorii Magni) został ustanowiony jako odznaczenie watykańskie przez papieża Grzegorza XVI w 1831 roku. Jest jednym z pięciu rycerskich orderów papieskich i najwyższym odznaczeniem nadawanym osobom świeckim, za szczególne zasługi dla Kościoła katolickiego. Nazwa orderu związana jest z papieżem Grzegorzem I Wielkim (lata pontyfikatu: 590-604), uznanym za jednego z Doktorów Kościoła. Dewizą orderową jest: „Pro Deo et Principe” (łac. „Za Boga i Księcia”). Order ma dwie wersje (cywilną i wojskową) i podzielony jest na cztery klasy: Krzyż Wielki, Komandor z Gwiazdą, Komandor i Kawaler. W najwyższej klasie (Krzyż Wielki) Order Świętego Grzegorza Wielkiego zawieszony jest na wstędze przewieszonej z prawego ramienia do lewego boku; jest ona koloru czerwonego z żółtymi brzegami (kolory miasta Rzymu). Drugim atrybutem tej klasy jest gwiazda orderowa zawieszana na lewej piersi.