Opoczno

Środa/26.7.2017
|Anny, Mirosławy, Joachima
3.JPG
Uroczysta Sesja Rady Powiatu
27-03-2015
 
 
 
 
Wyślij link mailem

26 marca w Starostwie Powiatowym w Opocznie odbyła się VI sesja Rady Powiatu. Obrady otworzyła przewodnicząca Rady Powiatu Maria Barbara Chomicz. W części uroczystej sesji zostały wręczone nagrody oraz wyróżnienia sportowe zawodnikom i trenerom za wyniki osiągnięte w rywalizacji sportowej w 2014 roku w dyscyplinach o szczególnym znaczeniu dla Powiatu Opoczyńskiego. 

 

 

 

I miejsce i tytuł Sportowiec Roku Powiatu Opoczyńskiego otrzymała Marta Turoboś, zawodniczka Ludowego Klubu Kolarskiego „LUKS SŁAWNO” w Sławnie, uprawiana dyscyplina to kolarstwo górskie MTB. Najważniejsze/ najwyższe osiągnięcia zawodniczki:  

4 miejsce w Akademickich Mistrzostwach Świata MTB

2 miejsce w Mistrzostwach Polski MTB

2 miejsce w Mistrzostwach Polski Drużyna MTB

2 miejsce w Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym

2 miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski MTB

II miejsce - Sławomir Kuc zawodnik Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego „Pegaz” przy Zespole Szkół Prywatnych w Opocznie, uprawiana dyscyplina to lekkoatletyka (biegi średnie).

II miejsce - Przemysław Nowak zawodnik Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica, uprawiana dyscyplina to kajakarstwo slalomowe.

III miejsce - Mateusz Celak, zawodnik Ludowego Towarzystwa Sportowego „Opoczno Sport Team”, uprawiana dyscyplina to lekkoatletyka (biegi), biegi górskie.

III miejsce - Szymon Wiktorowicz, zawodnik Ludowego Towarzystwa Sportowego „Opoczno Sport Team”, uprawiana dyscyplina to lekkoatletyka (biegi), biegi górskie. Najważniejsze

 

  Nagrodzeni trenerzy:

- Andrzej Nasulewicz trener Ludowego Zespołu Sportowego „KAJA” Opoczno, trenowana dyscyplina to piłka nożna kobiet.

- Katarzyna Bryk trener Ludowego Zespołu Sportowego „KAJA” Opoczno, trenowana dyscyplina to piłka nożna kobiet.

- Radosław Łypczak trener Klubu Olimpiad Specjalnych WTZ, trenowana dyscyplina to lekkoatletyka, piłka nożna, tenis stołowy.

- Jacek Wojtarek  trener Ludowego Towarzystwa Sportowego „Opoczno Sport Team”, trenowana dyscyplina to biegi długodystansowe.

- Przemysław Gierczak trener Ludowego Klubu Kolarskiego „LUKS SŁAWNO” w Sławnie,  trenowana dyscyplina to kolarstwo MTB.

- Marek Grabolus trener Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego „Pegaz”, trenowana dyscyplina to lekkoatletyka, biegi średnie, sprint.

-   Michał Kiljanek trener Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica,  trenowana dyscyplina to

kajakarstwo slalomowe.

-   Piotr Podogrocki trenerLudowego Klubu Kajakowego Drzewica, trenowana dyscyplina to

kajakarstwo slalomowe.

- Wyróżnienie dla Piotra Nasulewicza trenera Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportów Walki FF Sport Opoczno, trenowana dyscyplina to kickboxing.

 

 

Nagrody zwycięzcom tegorocznego Konkursu wręczali starosta opoczyński Józef Róg, wicestarosta Marcin Baranowski, przewodnicząca Rady Powiatu Maria Barbara Chomicz, wiceprzewodniczący Stanisław Przybyła i Andrzej Rek oraz Rafał Marszałek przewodniczący Komisji Rodziny, Edukacji i Kultury. W dalszej części sesji radni zapoznali się między innymi z rocznym raportem z działalności Stacji Ratownictwa Medycznego Falck Medycyna w Opocznie, wysłuchali sprawozdań z realizacji Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli „Bezpieczny Powiat” w 2014 r. oraz  z realizacji „Programu współpracy powiatu opoczyńskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami upoważnionymi do prowadzenia działalności pożytku publicznego na lata 2012 – 2015” w roku 2014.

Podczas marcowej sesji radni podjęli również szereg uchwał, miedzy innymi uchwałę w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Opoczyńskiego na lata 2015 – 2022., uchwałę w sprawie uchwalenia „Powiatowego Programu Rozwoju Systemu Pieczy Zastępczej w Powiecie Opoczyńskim na lata 2015 – 2017”, uchwałę w sprawie wykazu zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na ich realizację oraz uchwałę w sprawie założenia Bursy nr 1 w Opocznie.

Lista wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych sportowców w załączniku.

 

 
 
 
 
Wyślij link mailem
 
facebook-logo-transparent.png
youtube-logo.png
SNDS-twitter-logo.png
graph.png
H.png
no kl.png
4-000001.png
1f.png
promuje_lodzkie_achromatyczne_uproszczone_800x518_72dpi.jpg
nbh.png
1
2
3
4
5
1
2
3
4
5
Nasze Wydawnictwa
interregion_logo.png
sz.png
PO.png
A.png
s.png
sA.png
UP.png
Z.png
B.png
Decyzja użytkownika w zakresie plików Cookie na niniejszej stronie


Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. W programie służącym do obsługi Internetu można zmienić ustawienia dotyczące plików cookie.Korzystanie z tego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących plików cookie oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Akceptuje powyższe warunki  

.